Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudno zdobyć nieistniejący dokument

09 stycznia 2006 | Ekonomia | Nk MK
źródło: Nieznane

ADMINISTRACJA Przedsiębiorcy skarżą się na bałagan w państwowych urzędach Trudno zdobyć nieistniejący dokument Starając się o unijne pieniądze, przedsiębiorcy muszą przedstawiać wiele zbędnych załączników. Niektóre z nich są nie do zdobycia

Polscy urzędnicy tworzą przepisy w oderwaniu od rzeczywistości. Przekonują się o tym firmy ubiegające się o unijne dofinansowanie. Dotarliśmy do dwóch przedsiębiorców, którzy musieli zdobyć zaświadczenia nieistniejące w naszym kraju.

Zaświadczenie widmo

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Bartnik-Pasieka z Torunia stara się o dofinansowanie z programu dla poprawy przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych. - Na początku października złożyliśmy wniosek o dotację w wysokości około miliona złotych. Pieniądze chcemy przeznaczyć między innymi na modernizację zakładu i unowocześnienie linii produkcyjnej - mówi "Rz" wiceprezes firmy Wojciech Wiśniewski.

Dodaje, że tuż przed złożeniem aplikacji okazało się, że wśród wymaganych dokumentów jest taki, którego... nie sposób zdobyć w formie wymaganej przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament