Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdy buduje stadion

09 stycznia 2006 | Warszawa | JK MS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

INWESTYCJE Każdy buduje stadion W Warszawie mogą powstać dwa stadiony narodowe. Władze miasta i Ministerstwo Sportu chcą budować własne obiekty. Czy nie wystarczyłby jeden? O budowie areny na 60 tysięcy widzów na miejscu Stadionu Dziesięciolecia myśli Ministerstwo Sportu (c) DARIUSZ GOLIK Władze miasta chcą stawiać stadion na terenach Legii (c) DARIUSZ GOLIK

Pierwszy stadion narodowy przy Łazienkowskiej, na terenach Legii, chce budować Urząd Miasta. Drugi - na miejscu Stadionu Dziesięciolecia - Ministerstwo Sportu. Obydwa mają służyć rozgrywaniu meczów piłkarskich, szczególnie reprezentacji Polski.

Przeszkodziła polityka

Ratusz przymierza się do budowy swojego obiektu od ponad trzech lat. To przedsięwzięcie miało od początku wielu krytyków. Wskazywali oni, że budowa dużego stadionu w tym miejscu zniszczy Oś Stanisławowską, która jest unikatowym w skali światowej założeniem urbanistyczno-ogrodowym. Dodawali, że przy Łazienkowskiej jest za mało miejsca na wystarczająco duży parking dla kibiców, a sąsiednie ulice już dziś korkują się w trakcie meczów.

- Dużo lepszą lokalizacją dla takiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament