Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska cała w serduszkach

09 stycznia 2006 | Kraj | GP Ns TS MF NM MS
źródło: Nieznane

DOBROCZYNNOŚĆ Polska cała w serduszkach Za zebrane podczas XIV Finału pieniądze Orkiestra kupi sprzęt ratujący życie najmłodszym ofiarom wypadków i przeszkoli milion uczniów w udzielaniu pierwszej pomocy Jurek Owsiak otwierał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fruwająco (c) DAREK GOLIK

- Polacy powinni być dumni, że mają taką inicjatywę - mówił Jurek Owsiak w studiu TVP, dając znak do rozpoczęcia finału.

Pierwsi kwestujący z puszkami pojawili się na ulicach miast wczesnym rankiem. - Przez dwie godziny zebrałam prawie pełną puszkę, niedługo skończą mi się serduszka - mówiła z dumą dwunastoletnia Ania, która kwestowała w centrum Warszawy.

Kwota zebrana przez Orkiestrę szybko rosła. W południe było pół miliona zł, trzy godziny później licznik w studiu pokazał milion. Przed godz. 1.00 - 23,5 mln zł.

Od Bałtyku po Egipt

W stolicy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament