Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będzie jeszcze drożej

09 stycznia 2006 | Nieruchomości, budownictwo | GB
źródło: Nieznane

MIESZKANIA, DOMY, GRUNTY Analitycy przewidują, co wydarzy się na rynku nieruchomości w 2006 roku Będzie jeszcze drożej Mieszkania nowe i używane mogą w tym roku podrożeć o 10 - 20 procent - przewidują analitycy. W górę pójdą także ceny działek - ale tylko budowlanych. Najmniej - o ok. 5 procent - zdrożeją domy (c) JANUARY N. MISIAK

Od żadnego z analityków nie usłyszeliśmy, że ceny nieruchomości nie wzrosną, że popyt na mieszkania spadnie, a rynek będzie należał do klienta, który będzie mógł przebierać w ofertach. Wprost przeciwnie - ten rok znowu ma należeć do deweloperów. Jeśli nie krajowi klienci kupią od nich mieszkania, to na te najlepsze (i najdroższe) znajdą się chętni z zagranicy.

Nowe mieszkania - drożej do 20 proc.

Jak będzie wyglądał ten rok na rynku pierwotnym? - Nowe inwestycje deweloperów będą się cieszyć niesłabnącym zainteresowaniem. Głównym powodem wzmożonego popytu jest wzrost stawki VAT na nowe mieszkania, która ma wejść w życie w 2008 r. W tej sytuacji klienci gorączkowo będą poszukiwać ofert dla siebie, by zdążyć przed spodziewaną podwyżką. Taka sytuacja spowoduje nieuchronny wzrost cen nowych mieszkań - prognozuje Marcin Jańczuk z firmy Polanowscy Nieruchomości.

Zdaniem Tomasza Błeszyńskiego, doradcy rynku nieruchomości, prezesa Europejskiego Instytutu Gospodarczego - nowe mieszkania zdrożeją nawet o 15 proc. - Oczywiście nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament