Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konieczne zmiany w prawie

09 stycznia 2006 | Ekonomia | SW
źródło: Nieznane

INWESTYCJE Konieczne zmiany w prawie Nowelizacja przepisów o zamówieniach publicznych ma pomóc w lepszym wykorzystywaniu unijnych funduszy. To jednak nie wystarczy Pieniądze unijne najłatwiej pozyskiwać na duże projekty, np. na rozbudowę oczyszczalni ścieków (c) MARCIN BIELECKI

Do załatwienia jest jeszcze m.in. sprawa niesprawnego systemu odwołań, nowelizacja ustawy o Narodowym Programie Rozwoju, tak aby pozostało tylko kilka niezbędnych z 80 obecnie rozporządzeń dotyczących tej ustawy oraz uproszczenie procedur w ramach programów strukturalnych.

Rząd premiera Kazimierza Marcinkiewicza rozpoczął program naprawczy, który ma usprawnić wydawanie środków przekazywanych nam z UE. Pierwszym wymiernym krokiem jest autopoprawka do rządowego projektu nowelizacji prawa zamówień publicznych. Zmiana tych przepisów jest o tyle istotna, że wydanie unijnych pieniędzy muszą najczęściej poprzedzić procedury przetargowe. Jeśli się przeciągają, pieniądze mogą przepaść.

Od kiedy stosować ustawę

Po wejściu w życie nowych przepisów w Polsce radykalnie spadnie liczba organizowanych przetargów. Dziś trzeba je rozpisywać, jeśli wartość zamówienia przekracza 6 tys....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament