Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miniony tydzień w gospodarce

09 stycznia 2006 | Ekonomia | de
źródło: Nieznane

Miniony tydzień w gospodarce Porozumienie gazowe między Moskwą a Kijowem zostało przyjęte z ulgą. Wiele krajów europejskich odczuło skutki zawieszenia przez Gazprom dostaw gazu na Ukrainę. Na zdjęciu: fragment instalacji gazowych na Słowacji (c) AP/PETR DAVID JOSEK Poniedziałek 2 stycznia Europa niepokoi się konfliktem gazowym

Choć z powodu wstrzymania dopływu gazu z Rosji na Ukrainę, dostawy do Polski również były częściowo ograniczone, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapewniło, że sytuacja jest stabilna. Oprócz Polski, spadek dostaw gazu najbardziej widoczny był w Austrii i na Węgrzech, problemy odczuły też Niemcy i Włochy. Władze w Brukseli zapowiedziały, że pierwszy raz w historii UE zbierze się grupa koordynacyjna ds. gazu.

Dobry rok funduszy emerytalnych

Otwarte Fundusze Emerytalne ING Nationale-Nederlanden oraz AIG najskuteczniej inwestowały składki swoich klientów. W ubiegłym roku zarobiły dla przyszłych emerytów więcej niż 16 procent. Oznacza to, że każde 1000 zł na koncie ubezpieczonego w tych funduszach powiększyło się o ponad 160 zł. Przeciętnie fundusze emerytalne zarobiły dla swoich klientów nieco ponad 14 procent. Najsłabsze wyniki w minionym roku miały takie fundusze, jak Allianz, Pekao oraz Bankowy.

Gospodarka nabrała rozpędu

Polski przemysł rozwijał się w grudniu w tempie najszybszym od 19 miesięcy, a perspektywy na kolejne miesiące są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament