Linia metra i kolejka podbiją cenę
O wartości nieruchomości w dużej mierze decyduje jej lokalizacja, a ściślej – komunikacja z centrum miasta. Ten atut może podwyższyć lub obniżyć cenę nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych
Jeśli mieszkanie znajduje się w miarę blisko centrum, jednak daleko od przystanków autobusowych czy tramwajowych, a podróż samochodem do śródmieścia to droga przez mękę, może być tańsze niż podobne lokum gdzieś na obrzeżach miasta, ale za to dobrze z nim skomunikowane.
– Na przykład kilkuletnie mieszkanie na Bródnie na osiedlu Zielone Zacisze jest droższe o 20 – 30 tys. zł od podobnego na osiedlu Derby na ul. Skarbka z Gór lub innym nowym osiedlu w tej lokalizacji, właśnie dlatego, że trudniej w tym drugim przypadku dojechać do innych dzielnic Warszawy – opowiada Krzysztof Wlazło z In Plus Nieruchomości.
Brakuje mostów
Dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym ostatnio wśród klientów popularny stał się Ursus. Dzielnica ta posiada sporo linii autobusowych. Poza tym jej mieszkańcy, korzystając z pociągów SKM lub PKP, mogą dojechać do centrum miasta zaledwie w ciągu 15 minut.
– Nowe osiedla, dobre połączenie komunikacyjne, bogata infrastruktura to dziś duże zalety tej dzielnicy – mówi Agnieszka Łękarska z biura Kapica –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta