Czy refundację rozliczamy według przeciętnego wymiaru czasu pracy
Niepełnosprawny przepracował dziesięć dni w lipcu br., a w pozostałe dni przebywał na urlopie bezpłatnym. Jak wyliczyć przeciętny wymiar czasu pracy, jaki podajemy w poz. 35 druku INF-D-P i w poz. 43 dokumentu INF-U-P?
Przeciętny miesięczny wymiar czasu (z poz. 35 druku INF-D-P) oraz liczbę dni pozostawania w zatrudnieniu (z poz. 43 formularza INF-U-P) pomniejszamy tylko wtedy, kiedy pracownika zatrudniamy lub zwalniamy w trakcie miesiąca bądź nabywa lub traci on wtedy stopień niepełnosprawności. Absolutnie nie obniżamy za osobę, która w środku miesiąca poszła na urlop bezpłatny lub wypoczynkowy czy na zasiłek chorobowy. Skoro więc opisany pracownik jest zatrudniony na pełnym etacie, to w poz. 35 informacji INF-D-P wpisujemy 1,000, jeżeli na 0,5 etatu – 0,500. Liczby dni pozostawania w zatrudnieniu, jaką podajemy z kolei w poz. 43 formularza INF-U-P, również nie redukujemy za pracownika, który w trakcie miesiąca wziął urlop bezpłatny, wypoczynkowy lub otrzymał zasiłek chorobowy. Jeżeli pozostawał on w zatrudnieniu cały miesiąc (a tak wynika z pytania), to w poz....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta