Redakcja w miejskiej akcji
Wiek od 17 do 66 lat. Doświadczenie redakcyjne znikome. Ale wielka pasja, zaangażowanie i chęć pracy. Oto „Redakcja Międzypokoleniowa”. Ich pierwsze teksty można już przeczytać w Internecie.
Czwartek, 24 czerwca.
– Internet uwielbia kropki, więc przecinków jak najmniej. Krótkie zdania. Wyrzućcie wszystkie „łszy”, te przyszedłszy, wyszedłszy, itd. Pamiętajcie: co i kto, gdzie i kiedy, jak i dlaczego – punktuje kolejne zasady pisania Paulina Capała, dziennikarka i członkini zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, pomysłodawcy „Redakcji Międzypokoleniowej”.
Adepci dziennikarstwa pilnie notują. Trochę jak w szkole. Ale skupienie jest inne – widać, że wszyscy analizują, czego udało im się... nie zastosować. To nieco niepokojące, tym bardziej że za chwilę będą omawiać swoje pierwsze artykuły. Powstałe w efekcie wycieczkowego zebrania redakcji.
Czwartek, 17 czerwca.
– Dzisiaj wychodzimy w poszukiwaniu tematów – mówi stanowczo prowadzący spotkanie Piotr Partyka. – Na Chmielną.
Z siedziby „ę” przy Mokotowskiej idą pieszo. Po drodze toczą się rozmowy na tematy różne. Ale kiedy stają u wylotu Chmielnej przy Nowym Świecie, robi się poważnie. No, prawie.
– Jesteśmy tu, bo tu jest wszystko – oświadcza Piotr.
– Drogie butiki i puste miejsca. Niespieszni studenci i ludzie biegnący do pracy... Za 25 minut spotykamy się pod Atlantikiem i macie mieć pomysły na teksty.
Wygłoszenie tych zdań zajmuje chwilę, bo dziennikarze „RM” już wymieniają się uwagami. Jaka to Chmielna była „ekskluzywna”, kiedy się nazywała Rutkowskiego, gdzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta