Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poinformowanie o prawach to nie oferta nowego angażu

15 maja 2009 | Dobra firma | Agnieszka Fedor

Umowa zawarta na czas określony, która miała rozwiązać się po upływie trzeciego miesiąca ciąży, przedłuża się do porodu. Następuje to automatycznie i nie wymaga składania oświadczeń

– Pracownica jest w ósmym miesiącu ciąży. Jej druga umowa o pracę została zawarta na czas określony do 31 marca 2009 r. Czy pismo pracodawcy z 25 marca 2009 r. w sprawie przedłużenia umowy do dnia porodu należy traktować jako trzecią umowę i tym samym zawartą na czas nieokreślony? – pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.

Co do zasady pismo złożone przez pracodawcę, będące jego jednostronnym oświadczeniem woli, stanowi jedynie ofertę zawarcia (przedłużenia) umowy o pracę. Aby ją zawrzeć (przedłużyć), potrzebna jest zgoda obu stron. Dlatego pracownica powinna takie pismo zaakceptować wyraźnie (np. składając podpis) lub w sposób dorozumiany (np. przystąpić do wykonywania pracy w nowym okresie).

Trzy kolejne kontrakty

Przy umowach o pracę zawartych na czas określony przedłużenie okresu jej trwania poczytuje się jako zawarcie kolejnej umowy na czas określony. Natomiast zawarcie trzeciej umowy na czas określony,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8318

Spis treści
Zamów abonament