Korzystajmy z doświadczeń firm komercyjnych
Jacek Murawski dyrektor generalny firmy Microsoft w Polsce
Jednym z podstawowych wyzwań, przed którymi stanie Polska w trakcie swojej prezydencji, będzie zmotywowanie krajów Wspólnoty do zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności UE. W działaniach tych warto skorzystać z doświadczeń biznesu, który od lat realizuje projekty o podobnym charakterze.
Już 1 lipca 2011 r. rozpocznie się sześciomiesięczny okres przewodnictwa Polski w Radzie UE. Nasz kraj bardzo precyzyjnie zaplanował okres swojego przewodnictwa. Jak wynika z dokumentu „Program 6-miesięczny polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011", przygotowanego przez pełnomocnika rządu ds. przygotowania organów administracji rządowej i sprawowania przez RP przewodnictwa w Radzie UE i czekającego na uchwalenie przez parlament, Polska stawia sobie kilka celów społeczno-politycznych i gospodarczych.
Do naszych priorytetów należy m.in.: wspieranie działań zmierzających do wypracowania nowych relacji Wspólnoty ze światem arabskim, promocja Partnerstwa Wschodniego i wspólnej polityki UE wobec państw byłego Związku Radzieckiego, wzmocnienie zewnętrznej polityki energetycznej UE zapewniającej bezpieczeństwo i konkurencyjność tego sektora, dopracowanie wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony pogłębiającej współpracę w obrębie sojuszu północnoatlantyckiego, a...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta