Niewielkie pożyczki za pół ceny
O atrakcyjności oferty decyduje przede wszystkim niski koszt finansowania. Ale udostępniane kwoty są niskie
Naturalnym adresem, pod który trafia firma poszukująca kapitału, jest bank. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Alternatywnym źródłem finansowania, użytecznym zwłaszcza dla niewielkich przedsiębiorców, są rozsiane po całym kraju fundusze pożyczkowe. Największą zaletą ich oferty jest niski koszt pozyskania kapitału.
O pieniądze z tego źródła mogą się starać mikroprzedsiębiorcy, a także małe i średnie firmy, dla których dostęp do bankowego finansowania na komercyjnych zasadach byłby niemożliwy lub utrudniony. Tego typu problemy mogą mieć np. firmy ze zbyt krótkim stażem na rynku, bez historii kredytowej lub takie, których nie stać na płacenie odsetek od kredytu oprocentowanego na warunkach rynkowych.
Z funduszy można tanio pożyczyć pieniądze, obowiązują w nich jednak dość restrykcyjne limity kwotowe. Zwykle maksymalna dostępna suma pożyczki to 120 tys. zł (tylko w funduszach kierujących ofertę także do średnich firm jest podwyższona do 600 tys. zł). W praktyce umowy zwykle opiewają na niższe sumy.
Z danych Krajowego Systemu Usług (KSU), z którym w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta