Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dokument wystaw na każde żądanie

25 listopada 2011 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Podwładny ma prawo domagać się świadectwa w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem umowy terminowej w każdej chwili. Przywilej ten obejmuje także tego, kto przestał być pracownikiem

Dodany w nowelizacji kodeksu art. 97 § 13 k.p. dopuszcza wystąpienie o taki papier. Możliwość tę dano jednak wyłącznie pracownikowi, ale za to w każdym czasie. Ponadto dotyczy to tych umów o pracę, które już ustały.

Po odejściu z firmy

Oznacza to, że podwładny, który u pracodawcy ma nawet długie zatrudnienie związane z kolejnymi angażami okresowymi, nie musi czekać na ich zakończenie, aby mieć poświadczenie. Jeśli np. będzie domagał się go po umowie próbnej czy trzeciej terminowej, szef nie ma ruchu. Musi je wydać. A na dodatek ma niewiele czasu na realizację. Przepis nakazuje zrobić to w ciągu siedmiu dni od złożenia pisemnego wniosku przez podwładnego.

O ile wątpliwości nie budzi taki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9090

Wydanie: 9090

Spis treści
Zamów abonament