Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opłata przyłączeniowa od razu do kosztów

12 kwietnia 2012 | Prawo i praktyka | Konrad Bojeś
źródło: Rzeczpospolita

W momencie ujęcia wydatku w księgach na podstawie otrzymanej faktury można go jednorazowo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, niezależnie od rachunkowego sposobu rozliczania tego wydatku w czasie

Tak orzekł WSA w Krakowie 15 marca 2012 r. (I SA/Kr 129/12).

Spółka z tytułu umowy o przyłączenie do sieci przesyłowej ponosi wydatki na opłatę przyłączeniową, którą uiszcza w formie zaliczek częściowo przed, a częściowo po wykonaniu przyłączenia.

Po otrzymaniu faktury końcowej, dokumentującej zakończenie wykonania usługi, ewidencjonuje wszystkie otrzymane w ramach umowy faktury na koncie księgowym rozliczeń międzyokresowych kosztów, które to koszty rozlicza w czasie przez kolejne okresy.

We wniosku o wydanie interpretacji przepisów podatkowych zapytała, czy może zaliczyć wydatki z tytułu opłaty przyłączeniowej do kosztów uzyskania przychodów po uiszczeniu całkowitej (ostatecznej) płatności za wykonaną usługę. Jej zdaniem takie wydatki jako pośrednio związane z przychodami, można jednorazowo zaliczyć do kosztów podatkowych po uzyskaniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9206

Wydanie: 9206

Spis treści
Zamów abonament