Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Licencja na mecz w pubie

12 kwietnia 2012 | Prawo | Barbara Szymańska

Transmisja z Euro 2012 w restauracji czy pubie wymaga zezwolenia. Właściciele lokali muszą się o nie zwrócić do UEFA. Brak zgody Federacji naraża na odpowiedzialność odszkodowawczą

Transmisje z dużych imprez sportowych, takich jak Euro 2012, to doskonały biznes dla właścicieli restauracji czy pubów, ponieważ kibice chętniej je w tym czasie odwiedzają. Większość przedsiębiorców z tej branży oferuje możliwość oglądania pojedynków ulubionych drużyn, nierzadko w komfortowym odbiorze, bo na dużym ekranie.

Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że wymaga to specjalnej licencji, którą przyznaje organizator imprezy, czyli UEFA.

Licencja jest wymagana zarówno wówczas, gdy transmisja ma charakter komercyjny, jak i gdy jest niekomercyjna (ale tylko komercyjne wymagają uiszczenia opłaty licencyjnej). Za komercyjne uważane są imprezy sponsorowane lub przynoszące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9206

Wydanie: 9206

Spis treści
Zamów abonament