Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oferta publiczna a prywatna

12 kwietnia 2012 | Projekt wakacje

 

Spółka, która dojdzie do wniosku, że do dalszego rozwoju (czy to organicznego czy przez przejęcia) potrzebuje dodatkowych środków finansowych, w pierwszej kolejności musi podjąć decyzję o sposobie finansowania tego rozwoju. Istnieje wiele różnych możliwości pozyskania finansowania, zarówno dłużnego, jak i właścicielskiego, a także mieszanego.

Małe i średnie przedsiębiorstwa decydują się zwykle na kredyt bankowy – aczkolwiek jego otrzymanie jest procesem trudnym i długotrwałym – coraz częściej jednak pozyskują również finansowanie na rynku kapitałowym.

Jakie różnice

Ustawa o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (DzU 05.184.1539 z późniejszymi zmianami, dalej: ustawa o ofercie) wprowadza rozróżnienie na ofertę publiczną i ofertę niespełniającą warunków oferty publicznej, zwaną powszechnie ofertą prywatną.

Ofertą publiczną jest udostępnianie co najmniej 100 osobom lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9206

Wydanie: 9206

Spis treści
Zamów abonament