Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z doświadczeń w pracy z e-protokołem

12 kwietnia 2012 | Prawo | Grzegorz Karaś

W ogniu krytyki ostatnich zmian w procedurze cywilnej ginie najważniejszy aspekt sprawy tj. interes stron postępowania i ich prawo do w pełni jawnego procesu – pisze sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Zmiany w procedurze cywilnej umożliwiające utrwalanie przebiegu posiedzeń sądowych spowodowały w środowisku sędziów szeroką dyskusję nad ich skutkami. W ogniu krytyki ginie najważniejszy aspekt sprawy – interes stron postępowania i ich prawo do w pełni jawnego procesu.

W Sądzie Okręgowym we Wrocławiu system nagrywania jawnych posiedzeń sądowych był intensywnie testowany od listopada 2011 r. Nagrywane były rzeczywiste, a nie symulowane, rozprawy. W tym czasie nagrano i poddano analizie ponad 100 rozpraw. Od marca 2012 r. rozprawy są nagrywane w wydziałach Cywilnym i Gospodarczym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Praktyczne doświadczenie w prowadzeniu rzeczywistych rozpraw w sprawach cywilnych i uzyskane w ten sposób doświadczenie ukazuje wiele pozytywnych skutków wprowadzenia zapisu obrazu i dźwięku na salach rozpraw.

Przede wszystkim jawność

Wprowadzenie zapisu posiedzeń jawnych powoduje pełną i rzeczywistą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9206

Wydanie: 9206

Spis treści
Zamów abonament