Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiatraki konkurują z gazem o dno Bałtyku

12 kwietnia 2012 | Ekonomia | Karolina Baca
Plany rozwoju energetyki wiatrowej
źródło: Rzeczpospolita
Plany rozwoju energetyki wiatrowej

Miliardowe inwestycje w morskie farmy wiatrowe mogą nie dojść do skutku. Resort transportu wyda tylko cztery pozytywne decyzje dla morskich wiatraków – ustaliła „Rz”. Część z 59 wniosków negatywnie opiniuje główny geolog kraju, który obawia się o eksploatację gazu

Dotychczas Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, które odpowiada za wydawanie pozwoleń na budowę sztucznych wysp (PSZW) do budowy wiatrowych farm na Bałtyku, wydało jedną zgodę – dla Kulczyk Investments.

Z naszych informacji wynika, że lada dzień dwa pozwolenia dostanie PGE, a jedno Orlen. Pozostałe wnioski mogą zostać odrzucone z wielu przyczyn (m.in. czasem „nachodzą" na siebie). Jednak przynajmniej kilka blokuje główny geolog kraju Piotr Woźniak.

Zgodnie z ustawą o obszarach morskich minister ds. gospodarki wodnej ma obowiązek uzyskać opinię do wniosku o PSZW od sześciu ministerstw, w tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9206

Wydanie: 9206

Spis treści
Zamów abonament