Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Peryferie chcą dołączyć do stolicy

12 kwietnia 2012 | Życie Warszawy | Robert Biskupski
Jeśli mieszkańcy Julianowa i Józefosławia zgodzą się na przyłączenie do Warszawy, powiększy się obszar Ursynowa. Dzielnica będzie graniczyła m.in. z Chyliczkami i Piasecznem.
źródło: Życie Warszawy
Jeśli mieszkańcy Julianowa i Józefosławia zgodzą się na przyłączenie do Warszawy, powiększy się obszar Ursynowa. Dzielnica będzie graniczyła m.in. z Chyliczkami i Piasecznem.

Jeszcze w tym miesiącu ruszy procedura przyłączenia Józefosławia i Julianowa do Warszawy. Ale wszystko zależy od mieszkańców tych miejscowości

Dyskusja na temat dołączenia  do stolicy dwóch podwarszawskich miejscowości – Józefosławia i Julianowa – rozgorzała dwa miesiące temu, kiedy z takim pomysłem wyszedł burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

– Dostałem wiele sygnałów od mieszkańców tych dwóch wiosek, że woleliby mieszkać w Warszawie niż w gminie Piaseczno – mówi Guział. – Dlatego postanowiłem rozpocząć dyskusję na ten temat.

Aby procedury ruszyły, zainteresowanie przyłączeniem musi wyrazić Rada Warszawy.

– Rozmawiałem już z szefostwem klubu Platformy Obywatelskiej. Ustaliliśmy, że złożę wniosek o taką uchwałę i zajmie się nim Komisja Samorządowa i Integracji Europejskiej – opowiada Guział. – Radni, którzy w niej zasiadają, przeanalizują wszystkie za i przeciw. Jeśli uznają, że pomysł jest dobry, przedstawią go Radzie Warszawy.

Radni nie chcą się wypowiadać na ten temat, bo jeszcze nie znają szczegółów projektu. – Ale gdy tylko do nas wpłynie, bardzo chętnie się nim zajmiemy – mówi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9206

Wydanie: 9206

Spis treści
Zamów abonament