Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strefa kibica to też impreza masowa

22 maja 2012 | Prawo | Cezary Kąkol
autor zdjęcia: Paweł Gałka
źródło: Rzeczpospolita

Obowiązek naprawienia szkody lub zadośćuczynienie za doznaną krzywdę można orzec w razie skazania za każde przestępstwo – pisze prokurator Prokuratury Rejonowej w Żarach

Strefy kibica (inaczej „fan zone" lub „public viewing area"), w których tysiące osób wspólnie przeżywa widowisko sportowe, są swoistymi surogatami stadionów, na których odbywają się mecze. Istniały one już podczas mistrzostw świata w Niemczech w 2006 roku i mistrzostw Europy w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii.

Problematyką stref kibica zajęła się również Rada Europy, która 30 marca 2009 r. przyjęła rekomendację (zalecenie) w sprawie stref kibica w związku z wydarzeniami sportowymi na dużą skalę (z ang. „Recommendation Rec (2009) 1 of the Standing Committee on the use of public viewing areas at large scale sports events"; zob. http://www.coe. int/t/dg4/sport/Resources/textsRec_2009_01_EN_public_viewing.pdf).

Określenie „strefa kibica" jest nazwą potoczną i nie występuje w takiej formie w ustawie z 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (DzU nr 62, poz. 504 ze zm.) – zwana dalej ustawą. Od 13 stycznia br., tj. od wejścia w życie noweli zmieniającej art. 3 pkt 2 ustawy, obowiązuje poszerzony zakres definicji imprezy artystyczno-rozrywkowej. Istotą strefy kibica, jako tego rodzaju imprezy, jest zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9238

Wydanie: 9238

Spis treści
Zamów abonament