Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kapitan przyjeżdża ostatni

22 maja 2012 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Polacy podczas treningu w Lienzu
źródło: PAP
Polacy podczas treningu w Lienzu

Polska – Łotwa. Dziś w Klagenfurcie pierwszy z trzech sprawdzianów przed  Euro. Gwiazdorzy jeszcze nie zagrają

– Nie pozwolę wejść na boisko żadnemu zawodnikowi, który przyjechał do nas w poniedziałek. Wszyscy zostaną ćwiczyć w Lienzu, nawet nie dotkną piłek. Zbuduję drużynę z tych, którzy od tygodnia pracują ze mną w Austrii – mówił Franciszek Smuda.

Na zgrupowanie wciąż nie dotarł Jakub Błaszczykowski, który poprosił trenera o jeszcze jeden dzień wolnego ze względów rodzinnych. Pozostała ósemka – z Robertem Lewandowskim, Łukaszem Piszczkiem i Wojciechem Szczęsnym na czele – zameldowała się w Grandhotelu.

Wieczorem do Lienzu przyjechał także prezes PZPN Grzegorz Lato. Wczoraj skończyła się zabawa, na porannym treningu pojawiły się ekipy telewizyjne z kilku krajów, konferencja toczyła się w trzech językach.

Była też pierwsza zmiana planów – otwarty trening zamieniono w zamknięty, a piłkarze nie zatrzymali się do krótkich wywiadów. Presja przed Euro rośnie.

– Spotkanie z Łotwą jest dla mnie tak samo ważne, jak każdy mecz towarzyski w 2011 roku. Dla mnie liczy się teraz każda drobnostka, nawet po spotkaniu z Rapidem Lienz dostałem kolejną porcję materiałów do analizy. Czy mam w kadrze leni? Wszędzie znajdą się nygusy, którym nic się nie chce i przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9238

Wydanie: 9238

Spis treści
Zamów abonament