Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

UEFA może wszystko

22 maja 2012 | Publicystyka, Opinie | Wojciech Wybranowski
autor zdjęcia: Ryszard Waniek
źródło: Fotorzepa

Na czas Euro 2012 rządy w Polsce praktycznie przejmie UEFA. Decyzje jej urzędników będą ważniejsze niż obowiązujące na co dzień przepisy, zasady wolności gospodarczej i rynkowej konkurencji – pisze publicysta „Rzeczpospolitej”

Miało być wielkie święto futbolu w Polsce i na Ukrainie. Jest festiwal coraz bardziej absurdalnych roszczeń, zakazów i nakazów urzędników z UEFA. Ograniczanie zasad wolnego rynku, wolności obywatelskich, sankcje, zakazy, nakazy i bezkrytyczne realizowanie ich wytycznych przez urzędników miejskich magistratów czy władz państwowych – wszystko po to, by w Polsce przez najbliższy miesiąc czuli się dobrze... nie, nie fani sportu, przedsiębiorcy, turyści, niepełnosprawni, ale urzędnicy Unii Europejskich Związków Piłkarskich.

Federacja zażądała więc, aby w zakorkowanej Warszawie wyłączono pasmo ruchu na specjalny buspas z lotniska na stadion dla piłkarzy, sędziów, antydopingu i grup celowych. Te grupy celowe to właśnie urzędnicy piłkarskiej centrali. Pierwotnie takie buspasmo miało powstać tylko w przypadku, gdyby nie udało się w stolicy uruchomić linii kolejowej z lotniska na stadion. Jednak, mimo że taka linia ruszy 1 czerwca, UEFA podtrzymała swoje żądanie.

Bez reklam

W każdym mieście, w którym odbędą się mecze Euro 2012 (a również w Krakowie, gdzie meczów nie będzie), na żądanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9238

Wydanie: 9238

Spis treści
Zamów abonament