Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmniejszanie zwiększonego

10 grudnia 1996 | Kraj | FF

Budżety prezydenta, Sejmu i Senatu pod lupą posłów

Zmniejszanie zwiększonego

Filip Frydrykiewicz

Marszałek Senatu nie dostanie ekwiwalentu za nie wykorzystany urlop i będzie miał mniej pieniędzy na wyjazdy za granicę. Posłowie obędą się bez dwóch magnetowidów, ale nie chcą oddać podwyżki ryczałtów i diet. Prezydent będzie mógł dużo jeździć po kraju i kupić zabytkowe meble do Pałacu Namiestnikowskiego.

W ostatnich dniach, jak co roku, Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich opiniowała projekty budżetów trzech kancelarii -- Prezydenta, Sejmu i Senatu. Jak co roku odbył się też ten sam rytuał. Referujący założenia budżetów przedstawiciele kancelarii deklarowali drobne ustępstwa i rezygnowali z niektórych wydatków, by pokazać dobrą wolę, a przy okazji obronić inne pozycje w budżecie.

Odstępstwo od tej reguły zrobił podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Edward Szymański, który zapowiedział posłom: -- Nie przychodzę z propozycją obniżenia wydatków. Przeanalizowaliśmy dokładnie cały budżet i stwierdziliśmy, że nie można zaoszczędzić ani złotówki.

Dzisiaj wszystkim budżetom przyjrzą się posłowie Komisji Budżetu i, jak uczy doświadczenie lat ubiegłych, znajdą zapewne dodatkowe możliwości ograniczenia wydatków.

Prezydent -- większy pałac,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament