Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prywatyzacja w kolorze blue

10 grudnia 1996 | Ekonomia | AB

Dżinsowe plany Odry i Komesu

Prywatyzacja w kolorze blue

W pierwszych miesiącach przyszłego roku zamierzają sprywatyzować się zakłady odzieżowe Odra w Szczecinie i Komes w Słubicach, które -- obok legnickiego Elpo -- były największymi w PRL producentami odzieży dżinsowej. O spółce Elpo, która w tych dniach zakończyła publiczną subskrypcję swych akcji i zwiększa sprzedaż własnej dżinsowej kolekcji Masters, pisaliśmy niedawno. Odra i Komes, choć na razie pozostają zakładami państwowymi, także nie zamierzają zrezygnować z walki o miejsce na krajowym rynku dżinsów.

Ktoś, kto przez sentyment do dawnych "odrzaków" chciałby dzisiaj kupić dżinsy z firmową naszywką Odry, na próżno szukałby ich w sklepach. Podobnie jak legnickie Elpo, które sprzedaje własną kolekcję odzieży dżinsowej pod znakiem Masters, również szczecińska Odra wybrała dla swych wyrobów nową nazwę -- Dynamit jeans. Z dawnych producentów dżinsów jedynie słubicki Komes pozostał przy nazwie firmy na swej odzieży, ale -- jak wyjaśnia dyrektor zakładu Zdzisław Nadstawek -- tylko dlatego, że dotychczas nie udało się wymyśleć odpowiedniego, nowego znaku.

Czekając na inwestora

-- Do końca pierwszego półrocza przyszłego roku Odra powinna być już sprywatyzowana -- mówi dyrektor szczecińskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament