Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycyjne przerzuty

10 grudnia 1996 | Ekonomia | ZK

Rynek długów

Inwestycyjne przerzuty

Spadek cen amerykańskich papierów skarbowych i automatyczny wzrost ich rentowności odciągnęły klientów od rynku długów krajów rozwijających się. Wyzwoliły najpierw delikatną, od połowy tygodnia zaś nasiloną falę sprzedaży obligacji Brady'ego, która swój kulminacyjny punkt osiągnęła w piątek. W ten sposób zachodni inwestorzy wycofywali pieniądze z papierów dłużnych krajów rozwijających się po to, aby kapitały przerzucić na giełdę amerykańską. Wprawdzie w poniedziałek odnotowano lekką poprawę nastrojów zarówno na rynku Brady bonds, jak i euroobligacji, ale -- w ocenie dealerów -- nie należy raczej oczekiwać w tym tygodniu wyraźnego odbicia cen w górę. Zgodnie z opiniami ekspertów, cytowanymi przez agencję Reutera, najbliższe dni powinny przynieść konsolidację notowań.

Tendencja wycofywania przez inwestorów zysków szczególnie dotkliwie uderzyła w papiery rosyjskie. Mimo że ogólne prognozy pozostały pozytywne, korekta cen obligacji Vnieszekonombanku, nominowanych w dolarach oraz w markach, należała do największych na rynku długów krajów rozwijających się.

Na rynku euroobligacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament