Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piankowe samochody

10 grudnia 1996 | Nauka i Technika | PK

Piankowe samochody

Nowe, bardzo lekkie materiały są chętnie wykorzystywane przy konstruowaniu samochodów. Lżejsze auto ma nie tylko lepsze właściwości trakcyjne, ale również zużywa mniej paliwa i jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Z tego powodu producenci wykorzystują np. lekkie tworzywa sztuczne wszędzie tam, gdzie można to uczynić bez uszczerbku dla bezpieczeństwa jadących oraz trwałości auta. Różnego rodzaju plastiki doskonale nadają się na elementy wykończeniowe, stąd najczęściej widzi się je w kabinie samochodu. Tworzywa sztuczne bardzo łatwo jest również kształtować -- to dzięki temu wnętrza aut i deska rozdzielcza są mile dla oka pozaokrąglane, a przez to także bezpieczniejsze -- nie ma ostrych krawędzi.

Konstruktorzy chętnie korzystają z plastików także z powodu ich niewielkiego ciężaru. Każdy dodatkowy kilogram sprawia, że silnik jest bardziej obciążony,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament