Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opór przeciw władzy

10 grudnia 1996 | Kraj | RW KO

Czy mamy prawo decydować, na co pójdą podatki

Opór przeciw władzy

"Solidarność" najprawdopodobniej jutro zaskarży złagodzoną ustawę o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży do Trybunału Konstytucyjnego. Rzecznik praw obywatelskich mówi, że jeżeli związek wezwie do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa, to będzie to działanie nieprawne.

Także w środę Komisja Krajowa NSZZ "S" zdecyduje, czy związek zwróci się do r. p. o. zpytaniem, jakie prawa mają podatnicy, którzy nie zgadzają się na "zabijanie" nie narodzonych dzieci i nie chcą, aby zabiegi były finansowane z ich pieniędzy. O planach "S" informował wczoraj dziennikarza PAP Piotr Żak, rzecznik związku.

Podczas niedzielnego zjazdu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, przewodniczący "Solidarności" Marian Krzaklewski zapowiedział przygotowanie "akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa", polegającej na niepłaceniu podatków lub składek na ZUS. "S" zamierza po 16 grudnia zwrócić się do rzecznika o wyjaśnienie, jakie prawa przysługują obywatelom,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament