Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

10 grudnia 1996 | Świat | TS

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

W Rumunii ogłoszono skład nowego rządu

Premier Rumunii Victor Ciorbea ogłosił skład nowego rządu -- podała agencja AFP. Tworzyć go będą trzy partie: centroprawicowa Konwencja Demokratyczna, centrolewicowa Unia Socjaldemokratyczna oraz Demokratyczny Związek Węgrów Rumuńskich. Większość, bo 18 tek ministerialnych przypadło politykom z Konwencji Demokratycznej, w tym przede wszystkim z Partii Narodowo-Chłopskiej i Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej prezydenta Emila Constantinescu. Unia Socjaldemokratyczna byłego premiera Petre Romana będzie miała 7 ministrów, w tym stanowisko szefa dyplomacji (został nim 42-letni Adrian Severin) , Demokratyczny Związek Węgrów otrzymał zaś dwie teki, m. in. stanowiska ministrów turystyki i ds. mniejszości. W sumie w nowym gabinecie znajdzie się czterech ministrów z poprzednich rządów, wtym trzech, którzy pracowali w gabinecie Petre Romana w latach 1990 --91.

Ukraina sprzedaje broń Libii i Iranowi

Ukraina zawarła z Libią umowę na sprzedaż rakiet balistycznych bliskiego zasięgu, naruszając obowiązujące od 1992 roku embargo. Taką informację, podaną w poniedziałek przez agencję AP za dziennikiem "Washington Times", zawiera raport...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament