Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekanie na inwestora

10 grudnia 1996 | Ekonomia | LO

Żywieckie Zakłady Przetwórcze

Czekanie na inwestora

60 proc. ich produkcji to "krówki", ciągnące się karmelowe cukierki, ręcznie pakowane, od maja do grudnia wytwarzane na dwóch zmianach, w sumie ok. 700-800 ton rocznie. Dzięki zbytowi na nie i obrotom ok. 3 mln zł za ostatnie dwa lata Żywieckie Zakłady Przetwórcze przetrwały i nie musiały likwidować zakładu zatrudniającego prawie 100 osób.

Być może jeszcze w tym roku przedsiębiorstwo zostanie sprzedane, gdyż organ założycielski -- wojewoda bielski ogłosił zaproszenie do rokowań i zbiera oferty kupna. Przedstawiciele Wydziału Przekształceń Własnościowych Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej nie chcą rozmawiać o kondycji zakładu ani o oczekiwaniach wobec nabywcy. "Rz" dotarła do potencjalnego właściciela -- wie on, co chce produkować, ma pieniądze, sieć dystrybucyjną i doświadczenie w produkcji i sprzedaży na zagranicznych, wymagających rynkach, czego nie posiada zakład w Żywcu. Wie też, ile może zapłacić za firmę. Czy jego szacunki są zbieżne z oczekiwaniami urzędu, będzie wiadomo w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament