Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

VIII NFI w I półroczu

10 grudnia 1996 | Ekonomia | AK

VIII NFI w I półroczu

Dla VIII NFI I półrocze br. zakończyło się stratą netto w wysokości 38 253, 3 tys. zł. Nie była ona spowodowana stratą operacyjną funduszu, lecz działaniami, które miały na celu stworzenie prawidłowego "bilansu otwarcia". Było to bowiem, zdaniem Martina Miszeraka, prezesa zarządu firmy zarządzającej VIII NFI, oraz Czesława Obodzińskiego, dyrektora finansowego -- porządkowanie, z punktu widzenia zapisów księgowych, przeszłości w spółkach. A to uzewnętrzniło się w wynikach funduszu.

W 1995 roku spółki, które zostały wniesione do funduszu, nie dokonały w pełni urealnienia wartości majątku w swoich bilansach, wzwiązku z tym na koniec 1995 roku były stworzone duże rezerwy w funduszu, zapisane w jego rachunku wyników. Spowodowało to stratę netto na koniec 1995 roku -- 22 974, 1 tys. zł. Wbilansie funduszu na koniec I półrocza br. ,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament