Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

VNFI Victoria w I półroczu

10 grudnia 1996 | Ekonomia | AK

VNFI Victoria w I półroczu

Wartość aktywów netto VNFI Victoria, jak wynika z przekazanego nam komentarza do wyników finansowych, jest jedną z najmniejszych wśród funduszy z programu NFI. Z kwoty 329, 8 mln zł -- całkowitej wartości portfela na 30 czerwca 1996 r. , tylko 47 proc. stanowiły udziały wiodące. Wczasie alokacji fundusz wybierał spółki dobrze zarządzane, działające w sektorach mających dobre perspektywy rozwoju. VNFI starał się natomiast unikać spółek wymagających znacznych inwestycji kapitałowych. Stąd w portfelu inwestycyjnym dominują średniej wielkości spółki, które w ocenie firmy zarządzającej mają duży potencjał wzrostu.

By uniknąć niebezpieczeństwa "historycznych obciążeń" portfela wiodącego, tzn. nierealistycznej wyceny wartości aktywów, fundusz zachęcał spółki do utworzenia rezerw na ich kontach, zgodnie zzasadą ostrożnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 936

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament