Zakładając siłownię, nie trzeba kupować sprzętu do ćwiczeń
Osoby, które decydują się na otworzenie siłowni, mogą wynająć lokal nawet na 30 lat. Nie muszą też inwestować setek tysięcy złotych w jej wyposażenie, mogą je wziąć w leasing
Otworzenie profesjonalnej siłowni to dobry pomysł na biznes przede wszystkim dla osób, które pasjonują się kulturystyką. Prowadzenie tego rodzaju inwestycji zależy jednak nie tylko od osiągnięć sportowych przedsiębiorcy. Równie ważna jest lokalizacja takiego miejsca i zaoferowanie klientom czegoś więcej niż sprzętu do ćwiczeń.
Prawo do lokalu
Kluczową kwestią przy otwieraniu siłowni jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Powinien on być położony w ogólnie dostępnym miejscu (np. przy jednej z głównych ulic, w pobliżu osiedla mieszkaniowego) i wystarczająco duży. Sala, na której docelowo ma ćwiczyć jednocześnie około 40 osób, powinna liczyć co najmniej 150 mkw. Do tego dochodzą obowiązkowe pomieszczenia, takie jak: oddzielna szatnia dla kobiet i mężczyzn, łazienka z prysznicami, toaleta i pomieszczenie gospodarcze.
Zdecydowanie korzystniejszym i tańszym rozwiązaniem w aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości jest wynajęcie, a nie zakup...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta