Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sytuacja socjalna nie ogranicza udziału w firmowej imprezie

31 października 2012 | Prawo i praktyka | Izabela Nowacka

Kryteriów majątkowych pracodawca nie musi stosować przy organizacji wycieczek czy festynów. Takie świadczenie jest wolne od składek, a od podatku wtedy, gdy całą jego wartość pokryje fundusz i nie dojdzie do przekroczenia rocznego limitu

- Posiadamy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Wprowadziliśmy do regulaminu funduszu postanowienie o możliwości organizowania imprez zbiorowych dla pracowników i zleceniobiorców oraz byłych pracowników – emerytów. Nie będą tu stosowane żadne kryteria. Po prostu wszyscy związani z firmą będą mogli na równych prawach wziąć udział w spotkaniach okolicznościowych z wątkiem integracyjnym, głównie chodzi o święta, ale nie tylko.

Zawsze był z tym problem, bo nie chcąc oceniać ludzi według sytuacji materialnej przy zaproszeniach, np. na wigilię czy śledzika, braliśmy środki obrotowe, by sfinansować takie imprezy. Teraz chcemy zorganizować dla chętnych wyjazd wypoczynkowy do ośrodka spa. Koszt na osobę wynosi 300 zł.

Z tego połowa będzie sfinansowana z zfśs, a reszta ze środków bieżących. Jak wartość takiego świadczenia rozliczyć z podatku dochodowego i składek na ZUS na przykładzie pracownika, który zarabia 2150 zł brutto i już w 2012 r. brał z socjalnego dofinansowanie do wczasów pod gruszą – 200 zł? – pyta czytelniczka.

Z opisu wynika, że firma posiadająca zfśs, na podstawie odpowiednich zapisów w regulaminie, prowadzi działalność socjalną polegającą również na świadczeniu usług tzw. nieulgowych. Do takich pracodawca zakwalifikował zarówno spotkania o charakterze integracyjnym,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9375

Wydanie: 9375

Spis treści
Zamów abonament