Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sposoby na finansowanie

29 sierpnia 2013 | Nauka i szkolnictwo | blik

Studia podyplomowe pozwalają podnieść kwalifikacje. Choć na zdecydowanej większości kierunków trzeba płacić. Można prosić o wsparcie pracodawcę, albo poszukać kierunku współfinansowanego przez Unię Europejską.

Pani Elżbieta pracuje na co dzień jako księgowa w jednym z zespołów szkół w Zabrzu. W ubiegłym roku podjęła studia podyplomowe na kierunku podatki i rachunkowość w przedsiębiorstwie. Sama płaciła czesne. – Chciałam podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a na dofinansowanie z zakładu pracy nie mogłam liczyć, bo brakuje pieniędzy – opowiada.

Są jednak miejsca jak stołeczny ratusz, gdzie pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie nauki na studiach podyplomowych. – Dopłacamy do nich częściowo, w wysokości do 30 proc. opłaty za te studia – informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik warszawskiego urzędu. Kto może liczyć na wsparcie w tym zakresie? – Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, badamy go pod kątem przydatności danych studiów do zajmowanego przez pracownika stanowiska – tłumaczy Milczarczyk.

Dodaje, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9625

Wydanie: 9625

Spis treści
Zamów abonament