Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile zarabiają VIP-y

11 lutego 2014 | Administracja

• Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport o zarobkach wójtów, skarbników i innych urzędników zatrudnionych w administracji samorządowej.

Informacje pochodzą z urzędów gmin i miast na prawach powiatu oraz starostw powiatowych. Dotyczą wysokości wynagrodzenia zasadniczego (brutto) według stanu na 31 grudnia 2012 r.

Przeciętne zarobki burmistrzów (5,4 tys. zł) są niższe niż wynagrodzenie wiceprezydentów (6,1 tys. zł). Natomiast najmniej wśród lokalnych urzędników zarabiają osoby na stanowisku specjalisty (2,4 tys. zł) i referenci (2,1 tys. zł). Zastępca wójta zarabia średnio 4,6 tys. zł, sekretarz  4,4 tys. zł, a skarbnik – 3,7 tys. zł.

W badaniu NIK sprawdzała także, czy sektor publiczny zapewnia prawo do jednakowego wynagradzania, bez względu na płeć. Wyniki kontroli pokazały, że mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety w 80 proc. stanowisk.

Największe różnice pomiędzy zarobkami kobiet i mężczyzn NIK odnotowała w przypadku osób zatrudnionych na stanowisku zastępcy prezydenta....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9761

Wydanie: 9761

Spis treści
Zamów abonament