Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Projekt planu przygotowuje organ wykonawczy

11 lutego 2014 | Administracja

Uchwała intencyjna rady o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie może przesądzać zakresu jego treści. Takie naruszenie zasad sporządzenia planu może być przyczyną stwierdzenia jego nieważności.

– Rada gminy podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania zmian planu miejscowego. Miały one polegać między innymi na wprowadzeniu na terenie jednej z działek dodatkowej funkcji przemysłowej. W załączniku graficznym uwidocznione zostały granice obszaru podlegające zmianom. Czy rada mogła podjąć tę uchwałę? – pyta czytelniczka.

Nie, ponieważ uchwała ta wkracza w kompetencje organu wykonawczego gminy. Poza tym jej treść narusza przepisy art. 14 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dalej ustawa). Przepis...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9761

Wydanie: 9761

Spis treści
Zamów abonament