Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy rzadko płacą telefonem

11 lutego 2014 | Ekonomia i Rozwój
źródło: materiały prasowe

Aniela Hejnowska | W porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi czy Europą Zachodnią wciąż mało osób kupuje u nas za pomocą urządzeń mobilnych – mówi szefowa Groupon Polska.

Rz: Zakupy grupowe tracą zwolenników. Groupon też?

Aniela Hejnowska: Trudno nagle oświadczyć, że nie jest się serwisem zakupów gru- powych, jednak dzisiejszy Groupon rzeczywiście ma już z tym formatem niewiele wspólnego. Nasz oryginalny pomysł był prosty i skuteczny – pozyskiwaliśmy partnera w postaci lokalnego przedsię-biorcy i umawialiśmy się, że jeśli w krótkim czasie zbierzemy określoną liczbę chętnych osób, to on sprzeda im usługę lub produkt z dużym rabatem. Ostatnią taką ofertę wyświetliliśmy blisko dwa lata temu. Dzisiaj oferty współpracujących z nami przedsiębiorców są dostępne dłużej, dla wszystkich i niezależnie od liczby nabywców.

Liczba internautów wchodzących na takie serwisy już spada. Z czego to wynika?

Groupon od ponad roku ma stabilną grupę ponad 2 mln użytkowników na stronie i kilkakrotnie więcej subskrybentów newsletterów. To potężna część rynku konsumenckiego. Jednym z kluczowych działów w Grouponie – zarówno globalnie, jak i lokalnie – jest zespół analityków, których zadaniem jest śledzenie trendów oraz wahań cen. To pozwala...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9761

Wydanie: 9761

Spis treści
Zamów abonament