Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spór w przeddzień aukcji częstotliwości LTE

11 lutego 2014 | Ekonomia i Rozwój | Urszula Zielińska
Aaukcja częstotliwości LTE ujawnia interesy dwóch stronnictw. Orange i T-Mobile milcząco jej sprzyjają. Plus i Play apelują o odwołanie.
źródło: Rzeczpospolita
Aaukcja częstotliwości LTE ujawnia interesy dwóch stronnictw. Orange i T-Mobile milcząco jej sprzyjają. Plus i Play apelują o odwołanie.

Telekomunikacja | Operatorzy sieci Play i Plus chcą odwołania zbliżającej się wielkimi krokami licytacji cennego pasma dla mobilnego internetu. Każdy ma swoje powody. Aukcji chcą Orange i T-Mobile.

Za trzy dni (14 lutego) mija termin składania wstępnych ofert w zorganizowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) aukcji częstotliwości dla szybkiego mobilnego internetu LTE.

Termin został wydłużony o dzień, gdyż wymagane przepisami wyjaśnienia urzędu do dokumentacji aukcyjnej nie pojawiły się na czas na internetowej stronie. Pliki z odpowiedziami stały się widoczne po północy z czwartku na piątek.

Dwóch apeluje

– Sytuacja ta nie powinna w żaden sposób wpłynąć negatywnie na możliwość należytego przygotowania ofert w aukcji na rezerwacje częstotliwości – zapewnił UKE jeszcze w piątek rano. Wieczorem jednak podał, że pracownik odpowiedzialny za opóźnienie został ukarany oraz że „w związku z powstałą sytuacją i troską o bezpieczeństwo formalnoprawne zarówno procesu aukcji, jak i późniejszych decyzji rezerwacyjnych" zasięgnie niezależnych zewnętrznych opinii prawnych dotyczących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9761

Wydanie: 9761

Spis treści
Zamów abonament