Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wolno bez powiadomienia zmieniać trasy przejazdu

14 marca 2014 | Dobra Firma | Teresa Siudem

Bezpieczeństwo. Gdy transportujący odpady nie realizuje przewozu ustaloną w zezwoleniu trasą przejazdu, wojewódzki inspektor ochrony środowiska nakłada na niego karę pieniężną. Jej wysokość wynosi od 20 tys. do 60 tys. zł.

- Wojewódzki inspektor ochrony środowiska nałożył na mnie karę pieniężną za wykonanie transportu odpadów inną trasą niż było to określone w decyzji głównego inspektora ochrony środowiska. Zmieniłem trasę, ponieważ zostałem skierowany do innego przejścia granicznego przez policję niemiecką ze względu na duże obciążenie ruchem drogowym. Czy w tej sytuacji ukaranie było zasadne? – pyta czytelnik.

Tak,

ponieważ bez znaczenia dla wymierzenia kary jest przyczyna zmiany trasy. Sankcję tę nakłada się za sam fakt odstąpienia (od ustalonej w zezwoleniu na transport odpadów) trasy przewozu. Kara jest nakładana bez względu na zawinienie, za sam fakt zachowania niezgodnego z zezwoleniem (wyrok...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9788

Wydanie: 9788

Spis treści
Zamów abonament