Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy rynek cyfrowej epoki

14 marca 2014 | e-Biznes

Zupełnie nowy rynek mobilnych aplikacji stworzyły smartfony. Szybko się rozwija, bo został podchwycony przez banki oraz działy sprzedaży jako świetny mechanizm dotarcia do klienta.

Smartfony sprawiły, że wykorzystanie internetu nabrało nowego wymiaru. W 2013 roku klienci w Polsce kupili ponad 8,5 mln smartfonów, o łącznej wartości 1,35 mld euro – szacuje portal rpkom.pl. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej w latach 2009–2012 wielkość wykorzystania mobilnego internetu wzrósł dwukrotnie, na koniec 2012 roku udział internetu mobilnego w całym ruchu w Polsce przekroczył 10 proc. W tym samym roku spośród ponad miliona nowych odbiorców internetu ponad połowa  zdecydowała się na korzystanie z modemów 2G/3G, które są najpopularniejszą technologią dostępową w Polsce.

Bardzo duża popularność mobilnego internetu sprawiła, że Polska należy do krajów z najwyższym wskaźnikiem używania internetu za pomocą modemów mobilnych, przewyższając średnią unijną.

Mobilnie taniej

Klienci instytucjonalni w 2013 roku ocenili, że najniższe średnie miesięczne opłaty za korzystanie z usług ponosili w przypadku internetu mobilnego (75 zł), gdy dostęp do stacjonarnego kosztował 97 zł. Ułatwieniem dla użytkowników mobilnego internetu są hot spoty. Oferowane są przez przedsiębiorców np. w autobusach firm Polonus oraz Polski Bus, a także przez samorządy, które tworzą hot spoty w centrach miast, chcąc ściągnąć do nich ludzi. Na 10 marca 2014 roku w Polsce jednostki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9788

Wydanie: 9788

Spis treści
Zamów abonament