Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Połówka twarzą do Stadionu

14 marca 2014 | Kraj | Karolina Kowalska
PZU Półmaraton Warszawski co roku bije rekord frekwencji
autor zdjęcia: Przemek Wierzchowski
źródło: Fotorzepa
PZU Półmaraton Warszawski co roku bije rekord frekwencji

9. PZU Półmaraton Warszawski. Nie tak morderczy jak maraton, taki dystans gwarantuje maksimum satysfakcji.

21,975 km – „połówka" dystansu maratońskiego – to dla wielu pierwszy sprawdzian przed maratonem i najważniejsze zawody w drodze do wyczynu. Nie wymaga takiej ortodoksji, jak przygotowania do pełnego, 42-kilometrowego dystansu. Nic dziwnego, że w zeszłorocznym 8. PZU Półmaratonie Warszawskim, mimo kilkustopniowego mrozu pobiegło ponad 10 tys. osób z 13 tys. zgłoszonych. Do pomocy mieli tysiąc wolontariuszy, którzy podawali im 37 tys. litrów napojów, a doping zapewniło na trasie i pod stadionem kilka tysięcy kibiców.

Tegoroczna trasa, podobnie jak przed rokiem, wystartuje spod Stadionu Narodowego, ale na rondzie de Gaulle'a, zamiast skręcić w Nowy Świat, uczestnicy pobiegną pod Pałacem Kultury, a potem przez Krakowskie Przedmieście i Konwiktorską dostaną się na Wisłostradę. Na wysokości Podchorążych zboczą do Łazienek. Do mety dotrą przez most Poniatowskiego. – Tegoroczna trasa jest atrakcyjniejsza – przebiega przez Łazienki, więc na trasie znalazł się podbieg ulicą Agrykola. Uczestnicy pobiegną też Marszałkowską pod Pałacem Kultury, a finiszować będą twarzą do stadionu, który poprzednio zostawiali z tyłu – mówi Magdalena Skrocka-Kołodziejska z Fundacji „Maraton Warszawski".

Największy polski półmaraton przez ostatnie dziewięć lat zdołał wypracować sobie mocną markę w Europie. Jego rezultaty na bieżąco podają najważniejsze serwisy biegowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9788

Wydanie: 9788

Spis treści
Zamów abonament