Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kalemba poległ na wieprzowinie

14 marca 2014 | Kraj | Eliza Olczyk

Minister rolnictwa zrezygnował ze stanowiska. Na ewentualnego następcę typowany jest Marek Sawicki.

Dziś zbierze się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL, który oceni sytuację wywołaną tzw. kryzysem świńskim i zarekomenduje kandydata na nowego ministra rolnictwa.

Stanisław Kalemba podał się wczoraj do dymisji, o czym poinformował przed południem dziennikarzy. W PSL nikt nie ma wątpliwości, że rezygnacja zostanie przyjęta przez Donalda Tuska. Wszyscy też oczekują szybkiej nominacji następcy. Możliwe więc, że prezes PSL Janusz Piechociński spotka się z premierem niezwłocznie po posiedzeniu NKW.

Ministra rolnictwa obalił wirus afrykańskiego pomoru świń, który został przywleczony z Białorusi przez dwa dziki i doprowadził do dużego spadku cen trzody chlewnej.

Kalemba został w środę wieczorem wezwany na spotkanie z wicepremierem Januszem Piechocińskim, prezesem PSL, od którego usłyszał, że sobie nie radzi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9788

Wydanie: 9788

Spis treści
Zamów abonament