Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatki na usługi gastronomiczne mogą być kosztem

23 maja 2014 | Prawo i praktyka | Ewa 
Madajczyk
Ewa Madajczyk
autor zdjęcia: M. P.
źródło: Rzeczpospolita
Ewa Madajczyk

Kwoty wydane na poczęstunek podczas spotkań promocyjnych produktów leczniczych, po spełnieniu ogólnych przesłanek wynikających z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz prawidłowym ich udokumentowaniu, mogą pomniejszyć przychód przedsiębiorcy.

Tak uznała Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 28 marca 2014 r. (IPPB5/423-144/10/14-8/S/AS).

Spółka wystąpiła z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej, wskazując, że ponosi wydatki na organizację spotkań promocyjnych produktów leczniczych. Spotkania organizowane są przez przedstawicieli medycznych spółki, a ich uczestnikami są lekarze, farmaceuci i/lub osoby prowadzące obrót produktami leczniczymi. Na potrzeby organizacji spotkań spółka nabywa usługi gastronomiczne oraz artykuły spożywcze. Spotkania promocyjne organizowane przez spółkę odbywają się w takich miejscach jak: przychodnie, szpitale, sale w hotelu oraz restauracje.

W tak przedstawionym stanie faktycznym spółka wniosła o potwierdzenie, że wydatki na artykuły spożywcze i usługi gastronomiczne nabywane przez nią jako poczęstunek podczas spotkań promocyjnych produktów leczniczych mogą zostać w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie przepisów ustawy o CIT.

Jak argumentowała spółka, wydatki na organizację...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament