Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wódka będzie miała muzeum na Pradze

23 maja 2014 | Życie Warszawy | Karolina Kowalska

Muzeum Wódki powstanie w 2017 r. w Centrum Praskim Koneser. Deweloper budujący w tym miejscu osiedle loftów wyda na nie 40 mln zł.

– Kubańczycy mają muzeum rumu, Szkoci muzeum whisky, a Francuzi chwalą się szampanem. My też powinniśmy być dumni z wódki – uważa Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka i jeden z inicjatorów adaptacji na muzeum zabytkowych budynków fabrycznych, w których do 2007 r. produkowano najpopularniejsze polskie wódki.

Rację przyznaje mu Andrzej Pągowski, światowej sławy grafik i członek społecznej rady ds. kultury przy prezydent Warszawy: – Najsłynniejsze polskie marki na świecie to Polska Szkoła Filmowa, Polska Szkoła Plakatu, Chopin i właśnie polska wódka.

Projekt muzeum zostanie wyłoniony w otwartym konkursie już w lipcu.

Inwestorzy BBI Development i Liebrecht and Wood spodziewają się, że placówka przyciągnie tłumy turystów, nie tylko z zagranicy.

– Tym bardziej że Praga-Północ już za kilka lat będzie jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic stolicy, połączoną z centrum metrem – mówi „Rz" Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht and Wood.

Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament