Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dużo zieleni w ratingach biur podróży

23 maja 2014 | Bezpieczne wakacje
Zysk netto branży turystycznej wyniósł w 2013 r. około 85 milionów złotych, był wyższy od rekordu w 2008 r. o 10 milionów zł
autor zdjęcia: Filip Fryderkiewicz
źródło: Rzeczpospolita
Zysk netto branży turystycznej wyniósł w 2013 r. około 85 milionów złotych, był wyższy od rekordu w 2008 r. o 10 milionów zł
Przed sezonem turystycznym  warto wiedzieć, które biura  są stabilne finansowo  i można im zaufać
źródło: 123RF
Przed sezonem turystycznym warto wiedzieć, które biura są stabilne finansowo i można im zaufać
Rating edycja maj 2014
źródło: Rzeczpospolita
Rating edycja maj 2014
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Rating „Rz” | Trzeci już rok z rzędu przygotowujemy dla naszych czytelników ściągawkę, dzięki której decyzja o wybraniu organizatora urlopu powinna być łatwiejsza.

Filip Fryderkiewicz

Kiedy nadchodzi wiosna, do redakcji serwisu branżowego Turystyka.rp.pl dzwonią i piszą czytelnicy z pytaniem, kiedy opublikujemy kolejne ratingi biur podróży. Przygotowują się bowiem właśnie do zakupienia wakacyjnego wyjazdu w biurze podróży. Chcieliby powierzyć swoje pieniądze firmie, której mogą zaufać. Skąd jednak mają wiedzieć, komu zaufać? Wtedy sobie przypominają, że „Rzeczpospolita" udziela takich wskazówek.

Czy trzeba lepszego uzasadnienia dla naszej inicjatywy publikowania ocen pozwalających zorientować się nawet laikowi, na co dzień nieśledzącemu sytuacji w branży turysycznej, w jakiej kondycji są biura podróży? Tak więc trzeci już rok z rzędu oddajemy naszym czytelnikom do rąk ściągawkę, dzięki której decyzja o wybraniu organizatora urlopu będzie łatwiejsza.

Ostatni rok, 2013, był wyjątkowo udany dla branży turystyki wyjazdowej (szerzej piszemy o tym >2). Dobre wyniki finansowe wzmocniły biura podróży, pozwoliły im złapać oddech po kilku kryzysowych latach. Warto pamiętać, że im mocniejsze podstawy ekonomiczne organizatorów, tym mniejsze ryzyko dla ich klientów. Znalazło to odbicie w ratingach. W tabeli (patrz >5) pojawiło się więcej zielonych pól przypisanych do najwyższych not. Również same oceny poszły w górę.

Najbardziej od 2013 roku zyskał Tui Poland, którego noty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament