Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorca musi zadbać o dobrą polisę od zdarzeń losowych

23 maja 2014 | Prawo i praktyka | Regina Skibińska

Wybierając ubezpieczenie, trzeba się kierować nie tylko jego ceną, ale przede wszystkim zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz odpowiednią sumą ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotą, do wysokości której towarzystwo wypłaci odszkodowanie.

Powódź i podtopienia w niektórych regionach kraju przypominają, że warto ubezpieczyć mienie firmy na wypadek przykrych niespodzianek, które niesie z sobą zmieniająca się aura. Jeśli jednak wielka woda zbliża się do przedsiębiorstwa albo jeśli jest ono zlokalizowane na terenie bezpośrednio zagrożonym powodzią, to na ubezpieczenie nie można liczyć. Szczególnie, jeśli firma jest zlokalizowana na terenach między wałem przeciwpowodziowym a linią brzegu bądź w strefie przepływów wezbrań powodziowych, które są określone w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. W takich sytuacjach wystąpienie szkody jest niemal pewne, co oznacza, że zdarzenie przestaje być losowe. Zatem zawarcie umowy z zakładem ubezpieczeń nie jest możliwe. A właśnie wtedy do towarzystw ubezpieczeniowych zgłasza się najwięcej przedsiębiorców, którzy chcą kupić polisę.

Ideą ubezpieczenia mienia od zdarzeń losowych i jego celem jest ochrona majątku  przed zdarzeniami katastroficznymi, nagłymi i niespodziewanymi. Najczęstsze przyczyny szkód majątkowych to powodzie, zalania, burze i gradobicia. Tak więc takie właśnie zdarzenia przezorny przedsiębiorca powinien objąć ochroną. Ubezpieczyć można zarówno budynki, maszyny, urządzenia czy inne rzeczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament