Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest dobry sposób na pomnożenie pieniędzy

23 maja 2014 | Ekonomia i Rozwój

PIENIĄDZE. Obligacje przychodowe to nadal niedoceniany na naszym rynku instrument finansowania inwestycji samorządowych.

Wobec wciąż widocznej, w porównaniu z gospodarkami państw starej Unii, luki infrastrukturalnej polskie samorządy pozostają największym inwestorem w sektorze publicznym. W dalszym ciągu ogromne potrzeby budowania nowej czy unowocześnienia istniejącej infrastruktury determinują konieczność poszukiwania przez nie zewnętrznych źródeł finansowania planowanych inwestycji.

Istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o sięgnięciu po zewnętrzne finansowanie jest także konieczność zapewnienia środków w budżetach na sfinansowanie wkładu własnego w projektach współfinansowanych z funduszy unijnych.

Kto i po co

Wydaje się, że ten impuls unijny może odegrać istotną rolę, a środki pozyskane z emisji obligacji przychodowych mogą stanowić wkład własny beneficjenta. Obligacje przychodowe mogą  stać się zatem optymalnym sposobem finansowania planowanych przedsięwzięć. Na wstępie należy rozstrzygnąć, kto i po co może przeprowadzić emisję obligacji przychodowych.

Należy zauważyć, że emitentami obligacji przychodowych mogą być nie tylko jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, ale również spółki komunalne – spółki akcyjne albo spółki z ograniczoną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament