Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządzać dobrami powypadkowymi może także osoba fizyczna

23 maja 2014 | Dobra Firma | Dorota Gajos-Kaniewska

Osoba fizyczna ma prawo prowadzić działalność wspomagającą ubezpieczenia i fundusze emerytalne (PKD 66.29.Z) na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej – orzekł sąd administracyjny.

Takiego wpisu wójt gminy G. odmówił pani Ż., która chciała rozpocząć działalność polegającą na zarządzaniu dobrami powypadkowymi.  Odmowa wpisu przekreślała szanse na uzyskanie unijnych dotacji, jakie tego rodzaju działalności przyznawała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W uzasadnieniu decyzji wójt wskazał na Polską Klasyfikację Działalności: podklasa 66.29. „Zarządzanie dobrami powypadkowymi i usługi aktuariuszy" obejmuje: działalność pomocniczą ściśle związaną z ubezpieczeniami i funduszami emerytalnymi, z wyłączeniem pośrednictwa finansowego, oceny roszczeń oraz działalność agentów i brokerów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament