Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poszkodowany poczeka na karetkę

23 maja 2014 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Zdrowie. Centra powiadamiania ratunkowego będą odbierać wszystkie zgłoszenia alarmowe na nr 112. Eksperci ostrzegają, że przez to ambulanse wyjadą później.

Za ponad pół roku wchodzi w życie część przepisów ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego. Regulacje przewidują m.in., że obsługę numerów alarmowych 997, 998 i 999 mają przejąć centra powiadamiania ratunkowego (CPR), w których operatorzy odbierają numer 112.

Wojewodowie przygotowują w regionach przełączenie na ten system. Nie wszędzie zadziała on już od początku roku. Artur Koziołek, rzecznik prasowy ministra administracji i cyfryzacji odpowiedzialnego za przygotowania ze strony rządu, informuje „Rz", że resort planuje zakończyć budowę nowego systemu w połowie 2015 r.

17 centrów powiadamiania ratunkowego działa w całym kraju

– Najwcześniej na początku 2015 r. centra powiadamiania ratunkowego zaczną przejmować numery alarmowe. One nadal będą funkcjonowały, ale ich obsługą zajmą się CPR – mówi Artur Koziołek. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament