Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyborco, strzeż się pułapek

23 maja 2014 | Kraj | Andrzej Stankiewicz

Na listach znaleźli się Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska. Znanych nazwisk partie przygotowały więcej.

W ostatnim dniu kampanii przestrzegamy przed trikami partii, które próbują nakłonić do oddania głosu na kandydatów, którzy albo chcą uchodzić za kogoś innego, albo też korzystają z nazwiska wypromowanego przez inną osobę. To zagrywka stosowana głównie przez małe ugrupowania, które mają nóż na gardle i starają się zdobyć każdy głos, nawet przez nabieranie wyborców.

Najbardziej widowiskową zagrywkę przeprowadziły komitety wyborcze Europa Plus Twój Ruch oraz Demokracja Bezpośrednia. Z tej pierwszej listy startuje Jolanta Kwaśniewska (Podlasie oraz Warmia i Mazury), a z tej drugiej Aleksander Kwaśniewski (Łódź).

Kwaśniewska z Miejskiej Dąbrowy jest ekonomistą, Kwaśniewski zaś z Głowaczowa politologiem. Kwaśniewską wynalazł dla Europy Plus poseł Tomasz Makowski z Twojego Ruchu. – Ona od lat pracuje w samorządzie i już wcześniej kandydowała w wyborach – przekonuje Makowski w rozmowie z „Rz". – Czy mamy ją skreślić z listy tylko dlatego, że nazywa się tak jak prezydentowa?

Tymczasem w partii żartują, że Makowski wyspecjalizował się w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament